Numer katalogowy : GM-R2010-A-4L-A12EU
EAN: 0764460248999
Producent: Robustel
Kod produktu: A006900713
Robustel LTE Router R2010-A-4L-A12EU
EAN: 0764460248999
Producent: Robustel
Kod produktu: A006900713
Na zapytanie
i
Na zapytanie Dodaj do porównania
Szczegółowy opis
Robustel Cellular LTE Router R2010-A-4L-A12EU without Accessories
Connectivity with Dual SIM Support
Practical Application Examples
Advanced Security and VPN
RobustOS Operating System
Centralized Management with RCMS
Industrial Design and Durability
Product Video
Key Features:
  • Dual SIM redundancy for uninterrupted 2G/3G/4G mobile connectivity
  • 3G: WCDMA B1/B8
  • 2G: GSM B3/B8
  • Link Manager supports failover for mobile WAN, Ethernet WAN, WLAN WAN, and ICMP detection
    WAN: Static IP / DHCP client
  • RobustOS + SDK + applications
  • IPsec / OpenVPN / GRE / WireGuard VPN functions
  • Management and maintenance via Web / RCMS cloud platform
  • Automatic reboot via SMS or scheduler
  • Input voltage: 9 to 36 V DC
  • Dimensions: 127 × 82 × 30 mm
  • Rugged housing, wall or DIN rail mounting
Package Contents
  • 1 × R2010-A-4L Router
Ethernet cable and power supply are not included in the package.
SECTRON recommends the following accessories:
AM-RT-ETH150-CAT5E, CAT5e Ethernet cable, RJ45/RJ45, grey, 1.5 m
AM-RT-FPOWR, Power supply 12 V / 1 A, cable length 1.4 m, open end without connector